Kalendář

Kvě
8
AIKIDO Joe Thambu, Robert Mustard v KABU Jablonec
Kvě 8 @ 1:00 pm – Kvě 10 @ 9:00 am
AIKIDO Joe Thambu, Robert Mustard @ KABU Jablonec | Jablonec nad Nisou | Liberec Region | Czech Republic

Jeden z našich nejsilnějších klubů KABU Jablonec je letos poprvé hostitelem jednoho z největších seminářů AIKIDO v Evropě. Na jednom místě se sejdou dva 7mé dany v Yoshinkan Aikido Joe Thambu a Robert Mustard, kdy si společně rozdělí dva a půl dne trénování.

 

Program semináře:

Pátek: 13:00 – 17:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Neděle: 10:00 – 14:00

Joe Thambu je již stálicí na Shikon seminářích, kdy poprvé do jablonecké tělocvičny zavítal na jaře roku 2006. Trošku nesmělé české Aikidisty provedl základy tradičního pojetí Yoshinkan Aikido (konkrétně organizace Shudokan) a od té doby pracuje na jejich postupném zlepšování a utužování vnitřních principů, kterých je Yoshinkan Aikido plno. Thambu v současné době (přibližně od roku 2000) učí rozsáhle mimo své domácí dojo v Australii a to na pozvání aikido učitelů po celém světě. Mezi nejnavštěvovanější země již patří tedy i Česká Republika, ale i Německo, Holandsko, Spojené Království, Polsko, Malajsie nebo Indonesie. Mnozí z Vás měli tu čest si s Joe Thambu nejen zatrénovat, ale i osobně promluvit na každoroční oslavě narozenin Ondry Musila (6.dan aikido, šéf instruktor a zakladatel KABU Jablonec) – díky kterému Joe Thambu do Čech poprvé zavítal – nebo na letní škole budó Jizerka 2014, kam Joe Thambu loni zavítal na celý týden.

Novinkou květnového semináře pro Českou Republiku bude Robert Mustard, který letos poprvé přijal pozvání Ondry Musila a navázal tak na společný seminář Joe a Roberta v Anglii (konkrétně týden před českým seminářem – na začátku května). Mustard se Aikido věnuje po většinu svého dosavadního života. Přes začátky v jiných oblastech bojových umění ve Spojených Státech odcestoval v race 1986 do Japonska, aby trénoval v Yoshinkan Hombu dojo. Mustard sám popisuje první hodinu černých pásů pod vedením Gozo Shiody jako „magickou hodinu“. Ještě téhož roku se Mustard zapsal do senshusei tréningového programu. Pod vedením Gozo Shiody trénoval 9 let. Mustard se sám nepovažuje za přímého žáka Gozo Shiody, protože většinu svých instrukcí přebíral od Takefumi Takeno a Tsutomu Chidy. Po smrti Gozo Shiody se Robert Mustard se svou ženou Carol odstěhoval zpět do rodné Kanady, kde si otevřel školu Aikido Yoshinkan Burnaby. V roce 2006 získal 7.dan. Titulem Shihan byl oceněn v srpnu 2011.

První květnový víkend tedy bude v Jablonci patřit Aikidu. Jako novinku v kalendáři našich seminářů uvádíme za symbolickou cenu 1.200,- Kč za celý víkend. Vzhledem k náročnosti a předpokládané obsazenosti semináře prosím neváhejte a napiště svůj registrační e-mail na: info@shikon.cz. Uvádějte jména a kluby, ze kterých pocházíte. Budeme se snažit celý seminář zorganizovat tak, aby si v pohodlí zacvičily všechny technické stupně a skupiny. V případě velké obsazenosti jsme připraveni seminář vrámci Jablonce přesunout do větších prostor. Novinky sledujte na facebooku na veřejné stránce události.

Kvě
22
TAI CHI Steve Rowe v KABU Jablonec
Kvě 22 @ 6:00 pm – Kvě 24 @ 2:00 pm
Čvn
13
So
Seminář AIKIDO Rychnov nad Kněžnou v Shin-Kyo Rychnov nad Kněžnou
Čvn 13 – Čvn 14 celý den
Seminář AIKIDO Rychnov nad Kněžnou @ Shin-Kyo Rychnov nad Kněžnou | Rychnov nad Kněžnou | Hradec Králové Region | Czech Republic

Před začátkem letních prázdnin budete mít možnost si zacvičit AIKIDO na dvoudenním semináři v Rychnově nad Kněžnou. Seminář je zkouškový. Na zkoušky není tentokrát třeba se předem hlásit, postačí, když přijedete, budete mít platnou Shikon Budokai ČR známku a můžete se zkoušek na technické stupně kyu zúčastnit.

Program semináře:

sobota: 11:00 – 15:00

neděle: 9:00 – 13:00 – následují zkoušky

V sobotu ve večerních hodinách se uskuteční masovo-bramborákové hody přímo v dojo!

Přijeďte si užít červnovou akci Shikon!

Čvc
18
So
Jizerka2015 v osada Jizerka
Čvc 18 – Čvc 25 celý den
Lis
28
So
Školení trenérů v KABU Jablonec
Lis 28 @ 10:00 am – Lis 29 @ 2:00 pm

O víkendu 28.11. – 29.11.2015 proběhne v tělocvičně KABU Jablonec školení trenérů SHIKON BUDOKAI ČR III.třídy.

Pro omezenou kapacitu na jednotlivých hodinách se prosím hlaste na e-mail: terry@shikon.cz

Víkend bude opravdu nabitý přednáškami odborníků v oboru. Těšit se můžete na praktické i teoretické bloky prezentací. Ondřej Musil (7.dan karate, PhD h.c. bojových umění a dlouholetý instruktor Shikon, Český svaz karate a ČUBU) zahájí školení svou kondiční přípravou, rozjedeme to rovnou na plno. Trošku si odpočineme a zregenerujeme s Vladimírem Zelinkou (absolvent MU obor speciální edukace bezpečnostních složek, autor kurzu human beast), odpoledne přepneme na techničtější notu s teorií tréninku, kterou nás provede Petr Pícha (profesionální trenér atletiky, lektor a učitel sportovního gymnázia Jablonec nad Nisou). V neděli se dozvíme jak přistupovat k žákům pedagogicky (Ondřej Musil), naučíme se nepanikařit při zranění a správně resuscitovat s Jose Dizonem (anesteziologie a urtentní medicína, „full instruktor“ pro kurzy „Advanced Life Support Provider z European Resuscitation Council) a zakončíme organizací oddílu a právní záštitou Roberta Musila (člen České advokátní komory, advokát společnosti SPOLAK se specializací na obchodní právo, víceprezident výkonného výboru Tělovýchovné Jednoty Bižuterie). K dispozici bude lehké občerstvení: v sobotu Raw pochoutky z lokální dílny Slastičárny (https://www.facebook.com/slasticarna.dorty) a v neděli slané koláče ze sezónních surovin.

Všeobecné podmínky pro získání kvalifikace na školení trenérů III.třídy:

  1. Členství v SHIKON BUDOKAI ČR prokázané platnou známkou. (pro získání více informací na: www.cubu.cz)
  2. Dosažení minimálně 18let ve dne školení.
  3. Dosažení min. 3.kyu (pro bojová umění s technickými stupni).
  4. Absolvování min.2 seminářů SHIKON BUDOKAI ČR v uplynulých 18ti měsících.
  5. Složení závěrečné zkoušky formou testu.
  6. Uhrazení poplatku za účast.

Potřebná doporučení:

  1. Doporučení oddílu, klubu

 

skoleni

Pro
12
So
Zimní Škola Aikido v KABU Jablonec
Pro 12 @ 7:15 pm – Pro 13 @ 8:15 pm
Zimní Škola Aikido @ KABU Jablonec | Jablonec nad Nisou | Liberec Region | Czech Republic

Již za dva dny proběhne zimní škola AIKIDO.

Program:

sobota: 10:00 – 14:00

neděle: 8:00 – 12:00

Navazovat budou zkoušky na technické stupně kyu.

Led
30
So
Aikido a Tai Chi v Shin-Kyo Rychnov nad Kněžnou
Led 30 @ 10:00 am – Led 31 @ 2:00 pm
Aikido a Tai Chi @ Shin-Kyo Rychnov nad Kněžnou | Rychnov nad Kněžnou | Hradec Králové Region | Czech Republic

První seminář v roce 2016 bude hostit klub Shin Kyo Rychnov nad Kněžnou.

Díky velkorysému prostoru tělocvičny pořádajícího klubu budou pro obě bojová umění velká kapacita hodin.

Tai Chi bude rozděleno na několik bloků: Hlavní blok principů s Ondrou Musilem, další pracování na principech s Terezou. Tyto bloky se budou věnovat převážně formě a dílčím cvičení. Nakonec bude zařazen jeden dlouhý blok věnovaný prostému opakování a drilu forem, které jste se mohli průřezem let v Shikon Budokai ČR naučit (dlouhá forma, two men set, šavle, rychlá forma).

Pro Aikido bude seminář zkouškový. Přihlašovat se můžete do úterý 26.1.2015 na info@shikon.cz nebo zde na FB pomocí privátních zpráv. Seznam přihlášených zveřejníme před seminářem, abyste si mohli svou účast zkontrolovat.

Podrobný program a cenu upřesníme brzy.

Dub
30
So
Světový Den Tai Chi
Dub 30 @ 10:00 am – 4:00 pm
Světový Den Tai Chi

Světový den Tai Chi a Qigong (WTCQD = World Tai Chi and Qigong Day) je každoroční událost, která se koná poslední dubnovou sobotu po celém světě. Navážeme na loňský první ročník Světového dnu tai chi. Tentokrát den doplníme o seminář tai chi. 

Každoroční světová událost je otevřená široké veřejnosti a začíná v nejčasnější časové zóně v Samoa v 10 hodin dopoledne. Dále pokračuje napříč Oceánií a Austrálií, Asií, Afrikou, Evropu, Severní Amerikou i Jižní. Do oslav se zapojuje více jak 80 národností a přes stovku měst. Skoro o celých 24 hodin později proces cvičení končí na druhém konci zeměkoule – na Hawaii. Oslavy obsahují hromadné cvičení tai chi a většina z událostí nabízí volné hodiny pro veřejnost.

Celá zeměkoule si tak postupně hodinku po hodince zacvičí Tai chi. Letos se Shikon Budokai Česká Republika rozhodl zapojit také. Ve spolupráci s Kutnohorským klubem pod vedením Jose Dizona uspořádáme Světový den Tai Chi v zahradách Galerie Středočeského Kraje (GASK). Spojíme se také s okolními místními kluby, abychom vytvořili synergii několika Tai Chi a Kung Fu stylů.

Přesný program dne ladíme, ale již teď víme, že si v 10:00 zacvičíme Tai Chi, podíváme se na cvičení ostatních klubů, pokusíme se zapojit veřejnost. Na akci naváže 3hodinový seminář Shikon s Ondrou Musilem. Pokud máte chuť, přijeďte se na nás 30.4.2016 podívat do Kutné Hory!

Kvě
27
Steve Rowe v KABU Jablonec
Kvě 27 @ 6:00 pm – Kvě 29 @ 8:00 pm

Po roce dorazí Steve Rowe do Jablonce nad Nisou, aby učil celý víkend Tai Chi.

Program:

pátek: 18:00 – 20:00

sobota: 10:00 – 14:00

neděle: 10:00 – 14:00

cena: 600,- Kč

Seminář se bude zabývat vnitřními principy Tai Chi, a tak je vhodný také pro nováčky. Nenechte si ujít příležitost absolvovat hodiny pod vedení světové špičky Tai Chi.

Čvn
4
So
Aikido Jablonec nad Nisou v KABU Jablonec
Čvn 4 @ 10:00 am – Čvn 5 @ 2:00 pm

Seminář, který měl původně proběhnout ve Strakonicích o Velikonocích je přesunut do Jablonce nad Nisou a bude zaměřen výhradně na AIKIDO.

sobota: 10:00 – 14:00

neděle: 10:00 – 14:00

Seminář bude zkouškový na technické stupně kyu. Zkoušky proběhnou v neděli po tréninku. Na zkoušky se hlaste na mail: info@shikon.cz, uveďte své jméno, klub a kyu, o které se chcete pokoušet.