letní škola budó

Jizerka 2023

“Jizerka”, to je nejenom nejvýše položená trvale obydlená osada v Čechách, ale také místo, kde se již více jak 25 let setkávají milovníci bojových umění. Šest tréninkových dní, více jak 30 tréninkových bloků a 42 tréninkových hodin, tradičně organizuje jablonecký klub KABU Jablonec, jehož šéftrenérem je už přes 30 let Ondřej Musil.

Letos Ondrovými hosty budou stálice letní školy britský Steve Rowe (9.dan karate, mezinárodní instruktor tai chi a mnoho dalšího), Martin Gatter (karate, tai chi), Joe Thambu (9.dan aikido) a Robert Mustard (9.dan aikido). Pomáhat s organizací a učením tai chi bude Shikon česká spojka Terry Mu, za Aikido český Shikon Petr Novák (znáte ze svých tréninků :)).

Jizerka si už několik let drží standard kvality díky svému patronovi Steve Rowe, který nelení každý rok s sebou přivézt uznávaného odborníka ve svém bojovém umění. Mimo jiných to za celou dekádu v minulosti byli: Brian Stockwell (aikido), Graham Batchelor (aikido), Victor Cook (Iaido, Jodo), Russel Stutley (tlakové body), Chris Rowen (goju ryu karate), Palle Thoft Jensen (karate, tai chi), Mark Hadiarja, Ramlan Ortega a další.

2 + 2 instruktoři

Již více jak 30 let přiváží Jizerka do Čech přední instruktory z celého světa. Letos je zastoupení instruktorů opět v plném obsazení!!! (4 zahraniční instruktoři a určite Ondra s Terry)

Cvičení na horách

Letní škola budó čerpá z krásného prostředí Jizerských hor. Odtrženost od civilizace podtrhuje soustředění na trénink a osobní rozvoj. Letos více než kdy jindy využijme české přírody!!!

Budó jako životní styl

Dovolená, při které se můžete plně ponořit do svého umění během dne a sdílet své pocity se stejně naladěnými lidmi během společenských večerů

INSTRUKTOŘI

Průřezem let se na letní škole budó Jizerka vystřídalo přes 15 instruktorů. Někteří jsou stálicemi na jizerkovském nebi, někteří se pravidelně vracejí a někteří byli váženým hostem třeba jen jednou. Pokaždé si ale účastníci Jizerky mohli být jisti, že se setkali se špičkou v oblasti bojových umění a že se organizátoři snažili rozšířit jejich obzory. Jako celek team instruktorů Jizerky tvoří neprolomitelné budó a bude jistě zajímavé si zažít průřez bloky a tréninky.

plus

Steve Rowe

Shikon Budokai

plus

Robert Mustard

Yoshinkan Aikido

plus

Joe Thambu

Shudokan Aikido

plus

Martin Gatter

Shikon Budokai

plus

Ondra Musil

Shikon Aikido

plus

Petr Novák

Shikon Aikido

plus

Terry Mu

Shikon Budokai

PROGRAM

Jizerka je týden, kdy cvičíme spolu, jíme spolu, bydlíme spolu a povídáme si. Podrobnější program naleznete níže:

Příjezd

Na letní školu budó můžete přijíždět již v sobotu večer, kdy se budete moct v klidu ubytovat. V osadě Jizerka na Vás budeme připraveni od 18:00.

45mins

Recepce hotelu Panský Dům

Snídaně

Snídaně probíhají formou švédského stolu v hotelu Pyramida.

 

60min

hotel Pyramida

Tai Chi

Dopolední blok cvičení zahajuje Tai Chi v hale.

 

90min

hala Sklárna

Aikido

Dopoledne pokračuje blokem Aikido v hale na tatami.

90mins

Hala Sklárna

Oběd

Na výběr je ze 3 variant jídel. Masité, vegetariánské a velkého salátu.

60min

Hotel Pyramida

Tai Chi

Odpoledne pokračuje Tai Chi.

90mins

Aikido

Odpolední blok Aikido

90mins

Hala Sklárna

Večeře

Na výběr ze dvou jídel: masité, vegetariánské

60mins

Hotel Pyramida

Společenské večery

Po tréninku jsou již klasikou společenské večery na horách. Čeká nás kvíz, jenga soutěž a mnoho dalšího.

45mins

Odjezd

Poslední trénink na Jizerce proběhne v pátek 24.7. odpoledne. Zůstat můžete až do soboty do rána, kdy pro Vás připravíme ještě snídani.

45mins

Ubytování

Ubytování je na Jizerce zajištěno v komplexu hotelu Panský Dům a Pyramida. Oba hotely splňují 3* standard. Vybírat můžete s více druhů pokojů. Všechny mají své sociální zázemí a jsou vybaveny pohodlnými postelemi v designu zapadajícím do Chráněné krajinné oblasti.

Hotel Panský Dům a Pyramida

Adresa

Jizerka 20
468 50 obec Kořenov
okres Jablonec nad Nisou

více informací

Možnosti ubytování

Již klasicky si na letní škole budó můžete vybrat, kde a s kým chcete bydlet. Při registraci si pokoj můžete rezervovat. Od druhu pokoje se také mimo jiné odvíjí Vaše cena za Jizerku. Ceny najdete v sekci Přihlášení.

Letos slouží formulář k vybrání pokoje pouze orientačně. Díky pozdější organizaci a roztříštěnosti přihlášek neproběhne časová soutěž o pokoje, ale budou přiřazeny dle dohody. Někteří z Vás se hlásili skrz live stream, někteří e-mailem či messengerem, a tak se pokusíme dát vše do kupy. Nicméně nám prosím vyplňte formulář jako rezervaci Vašeho místa na Jizerce.

Další možností pro Vás je zařídit si své vlastní ubytování a přijít na tréninky. Všechny podrobnosti o cenách najdete v sekci Přihlášení.

Chata Pyramida

2. nadzemní podlaží chaty Pyramida nabízí 2 – 3 lůžkové pokoje. Všechny pokoje mají vlastní sociální zázemí a nacházejí se nad hlavním společenským sálem.

Pyramida a Panský Dům

Panský Dům nabízí prostornější pokoje s větší kapacitou i většími koupelnami.

4

země

6

instruktorů

42

hodin cvičení

80

účastníků

PŘIHLÁŠENÍ

Připravili jsme pro Vás 50 akčních míst na letní škole budó Jizerka 2023. Cena balíčku obsahuje bydlení, cvičení a plnou penzi stravy. Cena je ovlivněna velikostí pokoje, ve kterém chcete bydlet.